Zvolte jazyk

Filtr produktů

Anna Jagellonská

Cena (s DPH)
20.370,00 Kč
Hmotnost:
7.3 g
SKU:
93125037

Anna Jagellonská se narodila 23. července 1503 v Budínu, jako dcera Vladislava Jagellonského a Anny z Foix. Její narození vzbudilo obavy z ženského nástupnictví. Tři roky na to se narodil její bratr Ludvík Jagellonský. Jako následník však nebyl jistý. V roce 1507 byli Ludvík i Anna uznáni jako dědici české koruny s podmínkou, že se oba musí naučit česky. V roce 1521 byla Anna provdána za Ferdinanda I., který zdědil po otci rakouské země. Anna byla od mládí velmi zručná. Vyšívala zlatem a stříbrem, i když se sama oblékala skromně. Milovala květiny a zahradu. Když musel Ferdinand vycestovat do ciziny, svěřil vladaření Anně. Ta vystupovala i při přehlídkách vojska, kde si vedla velmi dobře. Právě Anna se zasloužila o to, že se nová habsburská dynastie, ne příliš oblíbená, stávala v Čechách uznávanou. Mnoho lidí vidělo v Anně pravou královnu a dědičku trůnu.

Medaile

Emise
100
Autor rytiny
L. Charvát
Vydáno
srpen 2013
Ražba
LUCID spol. s r.o.
Provedení
Leštěné mincovní pole s matovým reliéfem, hladká hrana
Číslované emise
Ano
Hmotnost
7,3 g
 

Medaile z drahých kovů

Společnost LUCID spol. s r.o. ve spolupráci s významnými českými medailéry a mistry rytci již mnoho let dodává zákazníkům v podobě svých medailí přetrvávající hodnotu numismatických skvostů skloubenou s výjimečnou kvalitou řemeslného zpracování. Naši medailéři jsou dlouholetými mistry ve svém oboru.

Tematicky pestrá nabídka našich medailí se po letech výroby značně rozrostla a skýtá již několik desítek motivů z nejznámějších českých i světových událostí, pamětihodností či významných osobností.

V současné době zhotovujeme převážně medaile z ryzího zlata (ryzost 999,9) a ryzího stříbra (ryzost 999). Medaile emitujeme ve velmi malých sériích (~100 ks) a každá medaile je označena unikátním výrobním číslem. Všechny medaile jsou také označeny značkou výtvarníka a dle platného puncovního zákona výrobní značkou společnosti a státním puncem ryzosti drahého kovu.

Pokud tedy hledáte vhodnou investici, hodnotnější dárek, či další ojedinělý kousek do sbírky, neváhejte si prohlédnout náš katalog. Zcela jistě objevíte něco, co Vám bude blízké a k čemu budete mít vztah.

Kontaktujte nás

LUCID LOGO

LUCID spol. s r.o.

Liberecká 85
466 01, Jablonec nad Nisou

IČ: 61328332
DIČ: CZ61328332

* Povinná položka