Zvolte jazyk

Filtr produktů

Chrám sv. Víta

Cena (s DPH)
898,00 Kč
SKU:
93025035

Chrám založil Karel IV. na místě staré románské baziliky, která v 11. století nahradila rotundu postavenou v před rokem 935 sv. Václavem. Impulzem k zahájení stavby bylo povýšení pražského biskupství na arcibiskupství v roce 1344. Stavbu původně vyprojektoval a výstavbu zahájil Francouz Matyáš z Arrasu, který v Praze na tomto díle pracoval až do své smrti. Jeho nástupce Petr Parléř projekt přepracoval ve stylu pozdní gotiky s prvky rané renesance. Katedrála je spjata s korunovacemi českých králů i s uložením ostatků Přemyslovců a jejich předchůdců. Byla vybudována s velkou úctou k předkům a vybavena nádherou, jakou mohla doba jejího vzniku poskytnout. Stěny byly vyzdobeny 1345 kusy broušených ametystů a jaspisů, malbami mistra Oswalda. Kapli dominuje socha sv. Václava, která je dílem Jindřicha Parléře.

Medaile

Emise
400
Autor rytiny
L. Charvát
Vydáno
červen 2012
Ražba
LUCID spol. s r.o.
Provedení
Leštěné mincovní pole s matovým reliéfem, hladká hrana
Číslované emise
Ano
Hmotnost
7 g
 

Medaile z drahých kovů

Společnost LUCID spol. s r.o. ve spolupráci s významnými českými medailéry a mistry rytci již mnoho let dodává zákazníkům v podobě svých medailí přetrvávající hodnotu numismatických skvostů skloubenou s výjimečnou kvalitou řemeslného zpracování. Naši medailéři jsou dlouholetými mistry ve svém oboru.

Tematicky pestrá nabídka našich medailí se po letech výroby značně rozrostla a skýtá již několik desítek motivů z nejznámějších českých i světových událostí, pamětihodností či významných osobností.

V současné době zhotovujeme převážně medaile z ryzího zlata (ryzost 999,9) a ryzího stříbra (ryzost 999). Medaile emitujeme ve velmi malých sériích (~100 ks) a každá medaile je označena unikátním výrobním číslem. Všechny medaile jsou také označeny značkou výtvarníka a dle platného puncovního zákona výrobní značkou společnosti a státním puncem ryzosti drahého kovu.

Pokud tedy hledáte vhodnou investici, hodnotnější dárek, či další ojedinělý kousek do sbírky, neváhejte si prohlédnout náš katalog. Zcela jistě objevíte něco, co Vám bude blízké a k čemu budete mít vztah.

Kontaktujte nás

LUCID LOGO

LUCID spol. s r.o.

Liberecká 85
466 01, Jablonec nad Nisou

IČ: 61328332
DIČ: CZ61328332

* Povinná položka