O společnosti LUCID

Společnost Lucid byla založena v červnu roku 1994 s cílem převzít a rozšířit již existující výrobu s.p. Železnobrodské sklo. Majitelé provedli úspěšné akvizice a odkoupili řadu menších firem, jejichž výrobní program korespondoval se zaměřením společnosti a s jejich záměry. V roce 2013 došlo k prodeji části majetkového podílu a společnost se stala čistě rodinnou firmou.

Historie výrobního programu společnosti sahá až do roku 1919, kdy pan Robert Rudolf v Jablonci nad Nisou založil tradici výroby náboženských předmětů (devocionálií) lisovaných z plechu a z drátu doplněných skleněnými komponenty. Rozšiřování sortimentu kovových bižuterních komponentů přerušila 2. světová válka, znárodnění a následná státní správa. Výrobu bižuterie a náboženských předmětů nahradila na několik let výroba kovových gramofonových součástek. Produkce zcela odlišného sortimentu výrobků a státní správa, která vedla ke ztrátě úcty k tradici, způsobila v poválečných letech zničení řady unikátních nástrojů. Výroba lisovaných bižuterních polotovarů byla brzy, díky zkušenosti a dovednosti pracovníků, oživena a pod jmény různých státních podniků pokračovala po celou komunistickou éru.

V současnosti je společnost moderní firma opírající se o dlouholetou tradici, technologický rozvoj, kvalitní výrobu a seriózní jednání se všemi obchodními partnery.

Dokladem toho je export do mnoha zemí Evropy, Asie i Ameriky.

Výrobní sortiment, který se dělí do sedmi různých oborů, je založen na technologii lisování kovů.

 • Lustrové galerie a komponenty pro montáž broušených lustrů
 • Náboženské předměty (devocionálie)
 • Reklamní předměty
 • Kovové komponenty pro vánoční ozdoby
 • Pamětní medaile z drahých i z obecných kovů
 • Bižuterní, galanterní a dekorační polotovary (bižuterní, galanterní a oděvní průmysl)
 • Technická výroba (automobilový, elektrotechnický, nábytkářský a stavební průmysl)

Jsme firma z krásného malého města v horách, ve kterém žijí lidé s mnoha zájmy. Mnohé z těchto zájmů a aktivit přinášejí prospěch celému kraji i lidem v něm žijícím. Naše společnost proto s potěšením takové aktivity podporuje. Největší část naší podpory je věnována charitativním projektům v našem regionu.

Železný kříž

V posledních letech jsme podpořili a podporujeme tyto místní organizace:

 • Obnova historických památek města Jablonce nad Nisou
 • Nadace EURONISA
 • Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
 • Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, Jablonec nad Nisou
 • Svaz výrobců skla a bižuterie

Jsme profesionální firma s dynamickým vývojem a mnohaletými zkušenostmi. Zaměřujeme se na vývoj a výrobu lisovaných kovodílů pro automobilový, elektrotechnický a spotřební průmysl.

Společnost Lucid je firmou se širokým sortimentem a bohatým spektrem nabízených produktů a služeb. Je výhradně českou společností, která zaměstnává přibližně padesát pracovníků. Výroba je založena na dlouholeté tradicí navazující na věhlas a preciznost jabloneckého průmyslu. Specializuje se na zpracování ocelových a tombakových plechů metodou hlubokého tahu za studena. Společnost Lucid je vybavena širokým rozsahem technologických zařízení, která umožňují vyrábět desetitisíce druhů výrobků často montovaných do celků.

Našimi odběrateli jsou nároční zákazníci v elektrotechnickém i v automobilovém průmyslu, vyrábíme však i rozsáhlý sortiment drobných a tvarově složitých komponentů pro výrobu bižuterie a dalších prvků vyžadujících detailní znalost technologie lisování kovů, konstrukce, výroby a údržby lisovacích nástrojů, materiálů vhodných k výrobě.

Našim zákazníkům nabízíme kompletní servis, od konstrukce a výroby nástrojů až po sériové dodávky jednotlivých i montovaných dílů.

Lucid je aktivním členem Okresní hospodářské komory v Jablonci nad Nisou a členem Svazu výrobců skla a bižuterie. Jednatelé společnosti jsou v představenstvech těchto subjektů.

Jsme členy Kanadské obchodní komory v České republice a Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Naši dlouhodobí zákazníci