Péče o naše výrobky

Jak naše výrobky zpracovávat, jak s nimi zacházet, záruky

Naše bižuterní polotovary dodáváme v surovém stavu nebo s povrchovými úpravami dle aktuální nabídky. Nabízené povrchové úpravy pro každý výrobek najdete v našem katalogu po rozkliknutí detailu příslušné položky.

Surové výrobky z tombaku CuZn20 (MS80) lze pájet, galvanizovat a povrchově upravovat všemi postupy, určenými pro mosazné materiály, je možné je ohýbat a jinak tvarovat. Výrobky z mosazi CuZn37 lze zpracovávat všemi uvedenými postupy vyjma tvrdého pájení (speciální typ pájení za použití velmi vysoké teploty a práškové nebo pastové pájky).

POZOR – výrobky, dodané s povrchovou úpravou, NELZE již dále tepelně zpracovávat (pájet) – došlo by ke zničení povrchové úpravy !!! Je možné je lepit, doporučujeme však vždy vyzkoušet Vámi používaný typ lepidla, zda nezanechává na povrchové úpravě skvrny a zda spoje drží.

Upozorňujeme, že nabízené výrobky (surové i s povrchovou úpravou) jsou určeny pro použití při výrobě bižuterie. Je nutné je skladovat v suchu bez vlivu kyselého a jiného chemického prostředí. Nejsou určeny pro praní v pracích prášcích a pračkách ani vystavování mořské vodě a slanému prostředí. Za vady na výrobcích, zaviněné vlivem nevhodného používání, skladování či zpracování neručíme.