Zvolte jazyk

Filtr produktů

Staronová synagoga

Cena (s DPH)
730,00 Kč
Hmotnost:
5 g
SKU:
93020009

Staronová synagoga byla postavena v poslední čtvrtině 13. století a je nejstarší dochovanou synagogou v České republice. Vnitřní prostor modlitebního sálu je zaklenut šesti poli pětidílné žebrové klenby na dvou mohutných osmibokých pilířích. Střed mezi nimi zaujímá bima - vyvýšené podium s pultem pro předčítání Tóry. Okolo birny stejně jako po obvodu motlitebního sálu je dochováno původní rozmístění sedadel. Do východní zdi je vezděna schránka na svitky Tóry (aron ha-kodeš), které jsou v ní uloženy. Před svatostánkem visí věčné světlo a po jeho pravé straně stojí kamenný pult (amud) pro kantora, který odtud vede bohoslužbu.

Medaile

Emise
1000
Autor rytiny
D. Čermák
Vydáno
červenec 2009
Ražba
LUCID spol. s r.o.
Provedení
Leštěné mincovní pole s matovým reliéfem, hladká hrana
Číslované emise
Ano
Hmotnost
5 g
 

Medaile z drahých kovů

Společnost LUCID spol. s r.o. ve spolupráci s významnými českými medailéry a mistry rytci již mnoho let dodává zákazníkům v podobě svých medailí přetrvávající hodnotu numismatických skvostů skloubenou s výjimečnou kvalitou řemeslného zpracování. Naši medailéři jsou dlouholetými mistry ve svém oboru.

Tematicky pestrá nabídka našich medailí se po letech výroby značně rozrostla a skýtá již několik desítek motivů z nejznámějších českých i světových událostí, pamětihodností či významných osobností.

V současné době zhotovujeme převážně medaile z ryzího zlata (ryzost 999,9) a ryzího stříbra (ryzost 999). Medaile emitujeme ve velmi malých sériích (~100 ks) a každá medaile je označena unikátním výrobním číslem. Všechny medaile jsou také označeny značkou výtvarníka a dle platného puncovního zákona výrobní značkou společnosti a státním puncem ryzosti drahého kovu.

Pokud tedy hledáte vhodnou investici, hodnotnější dárek, či další ojedinělý kousek do sbírky, neváhejte si prohlédnout náš katalog. Zcela jistě objevíte něco, co Vám bude blízké a k čemu budete mít vztah.

Kontaktujte nás

LUCID LOGO

LUCID spol. s r.o.

Liberecká 85
466 01, Jablonec nad Nisou

IČ: 61328332
DIČ: CZ61328332

* Povinná položka