Zvolte jazyk

Filtr produktů

Václav Čtvrtek

Cena (s DPH)
1.921,00 Kč
Hmotnost:
26 g
SKU:
93040002

Tento populární spisovatel pohádek a příběhů pro děti a mládež se narodil 4. dubna 1911 v Praze. Začátkem 1. sv. války musel jeho otec narukovat a malý Václav se se zbytkem rodiny odstěhoval do Jičína k dědečkovi. Vystudoval gymnázium v Praze a začal studovat práva, dokončil však jen tři semestry a pak pracoval jako účetní na finančním ředitelství v Chebu. V té době také napsal svůj první humoristický román. Za 2. sv. války pracoval jako úředník v Praze. Po válce spolupracoval s dětskými časopisy Brouček, Sedmihlásek, Vlaštovička, Mateřídouška, Ohníček, Pionýr, Pionýrské noviny. Stal se také vedoucím vysílání pro děti a mládež v Československém rozhlase. Od roku 1960 se začal plně věnovat literární činnosti. Psal hlavně pohádkové knihy - hlavními postavami jsou loupežníci, ševci, vodníci, víly, hajní, zvířata. Děj často umísťuje právě na Jičínsko. V jeho díle je patrný smysl pro spravedlnost, dobré lidské vztahy, vysoké morální hodnoty, upřímnost, laskavost, láska k českému jazyku. V jeho příbězích vždy zvítězí dobro nad zlem.

Medaile

Emise
200
Autor rytiny
L. Charvát
Vydáno
duben 2011
Ražba
LUCID spol. s r.o.
Provedení
Leštěné mincovní pole s matovým reliéfem, hladká hrana
Číslované emise
Ano
Hmotnost
26 g
 

Medaile z drahých kovů

Společnost LUCID spol. s r.o. ve spolupráci s významnými českými medailéry a mistry rytci již mnoho let dodává zákazníkům v podobě svých medailí přetrvávající hodnotu numismatických skvostů skloubenou s výjimečnou kvalitou řemeslného zpracování. Naši medailéři jsou dlouholetými mistry ve svém oboru.

Tematicky pestrá nabídka našich medailí se po letech výroby značně rozrostla a skýtá již několik desítek motivů z nejznámějších českých i světových událostí, pamětihodností či významných osobností.

V současné době zhotovujeme převážně medaile z ryzího zlata (ryzost 999,9) a ryzího stříbra (ryzost 999). Medaile emitujeme ve velmi malých sériích (~100 ks) a každá medaile je označena unikátním výrobním číslem. Všechny medaile jsou také označeny značkou výtvarníka a dle platného puncovního zákona výrobní značkou společnosti a státním puncem ryzosti drahého kovu.

Pokud tedy hledáte vhodnou investici, hodnotnější dárek, či další ojedinělý kousek do sbírky, neváhejte si prohlédnout náš katalog. Zcela jistě objevíte něco, co Vám bude blízké a k čemu budete mít vztah.

Kontaktujte nás

LUCID LOGO

LUCID spol. s r.o.

Liberecká 85
466 01, Jablonec nad Nisou

IČ: 61328332
DIČ: CZ61328332

* Povinná položka