Zvolte jazyk

Filtr produktů

Franz Kafka

Cena (s DPH)
730,00 Kč
Hmotnost:
5 g
SKU:
93020006

Franz Kafka (3. července 1883 – 3. června 1924) byl německy píšící spisovatel židovského původu. Je jedním z nejznámějších židovských spisovatelů spojených s českými zeměmi, jehož deníky, povídky a romány jsou řazeny k základním dílům světové literatury 20. století. Napsal tři romány Amerika, Proces, Zámek a povídku Proměna. Obraz osamnělosti a izolovaného jedince uprostřed zbyrokratizovné společnosti, pocit odcizení člověka, který se cítí zatažen do systému měnících se vztahů, bezradnost, nerozhodnost či úzkost, jsou patrné ve všech jeho dílech. Téměř celý jeho život byl spjat s Prahou. Oskaru Pollakovi řekl: „Praha nepustí. Ani Tebe, ani mě. Tahle matička má drápy. To se člověk musí přizpůsobit nebo ... . Ze dvou stran bychom ji museli podpálit, na Vyšehradě a na Hradčanech, pak by se nám snad podařilo uniknout“. Franz Kafka je pohřben na Novém židovském hřbitově v Praze na Olšanech.

Medaile

Emise
1000
Autor rytiny
ak. Soch. J. Lukáš
Vydáno
květen 2009
Ražba
LUCID spol. s r.o.
Provedení
Leštěné mincovní pole s matovým reliéfem, hladká hrana
Číslované emise
Ano
Hmotnost
5 g
 

Medaile z drahých kovů

Společnost LUCID spol. s r.o. ve spolupráci s významnými českými medailéry a mistry rytci již mnoho let dodává zákazníkům v podobě svých medailí přetrvávající hodnotu numismatických skvostů skloubenou s výjimečnou kvalitou řemeslného zpracování. Naši medailéři jsou dlouholetými mistry ve svém oboru.

Tematicky pestrá nabídka našich medailí se po letech výroby značně rozrostla a skýtá již několik desítek motivů z nejznámějších českých i světových událostí, pamětihodností či významných osobností.

V současné době zhotovujeme převážně medaile z ryzího zlata (ryzost 999,9) a ryzího stříbra (ryzost 999). Medaile emitujeme ve velmi malých sériích (~100 ks) a každá medaile je označena unikátním výrobním číslem. Všechny medaile jsou také označeny značkou výtvarníka a dle platného puncovního zákona výrobní značkou společnosti a státním puncem ryzosti drahého kovu.

Pokud tedy hledáte vhodnou investici, hodnotnější dárek, či další ojedinělý kousek do sbírky, neváhejte si prohlédnout náš katalog. Zcela jistě objevíte něco, co Vám bude blízké a k čemu budete mít vztah.

Kontaktujte nás

LUCID LOGO

LUCID spol. s r.o.

Liberecká 85
466 01, Jablonec nad Nisou

IČ: 61328332
DIČ: CZ61328332

* Povinná položka